Urządzenia sieciowe

Routery Wi-Fi i inne urządzenia sieciowe – kupisz je w sklepie Techwish. Potrzebny Ci sprzęt do biura? A może interesuje Cię router gamingowy do domu? Sprawdź naszą ofertę i wybierz sprzęt o parametrach technicznych dostosowanych do Twoich potrzeb.

Routery Wi-Fi i inne urządzenia sieciowe – kupisz je w sklepie Techwish. Potrzebny Ci sprzęt do biura? A może interesuje Cię router gamingowy do domu?...
Aktywne filtry

Urządzenia sieciowe typu router – jak działają?

Zastanawia Cię, jak działają urządzenia sieciowe, takie jak routery? Dzięki nim można rozdzielić sygnał internetowy na wiele różnych sprzętów, np. komputer stacjonarny, laptopa, tablet, smartfony i smart TV. Router do Internetu tworzy w domu lub biurze lokalną sieć, do której podłączane są inne maszyny. Każda z nich otrzymuje indywidualny adres IP, co jest jednoznaczne z uzyskaniem dostępu do sieci. Do niedawna poza routerem potrzebny był także modem, czyli urządzenie, które przetwarza sygnał internetowy, dziś jednak dostępne są routery 2 w 1 – zintegrowany sprzęt wystarczy w zupełności, by móc cieszyć się wysoką prędkością transferu w domu lub biurze.

Router bezprzewodowy – dlaczego warto w niego zainwestować?

Na rynku dostępne są coraz to nowsze urządzenia sieciowe i routery. Do niedawna standardem był router do Internetu podłączany do innych urządzeń za pomocą kabla. Przewód ciągnął się z centralnego miejsca w domu (np. salonu) przez kilka różnych pokojów, by zapewnić domownikom dostęp do sieci. Dziś jednak króluje router bezprzewodowy – zapewnia on dostęp do sieci, bez konieczności podłączania żadnych kabli. Dlaczego warto zainwestować w router przenośny? Routery Wi-Fi bezprzewodowe zapewniają najwyższą prędkość transferu, dzięki czemu pozwalają na płynne strumieniowanie muzyki i filmów w rozdzielczości HD i 4K. Nowe modele są także kompatybilne z wieloma różnymi typami urządzeń. Dzięki wymianie routera na nowy zyskujemy przede wszystkim wysoką wydajność oraz jeszcze łatwiejszą obsługę.

Router gamingowy – czym się kierować przy wyborze?

Wiesz już, dlaczego warto zainwestować w router przenośny. Czym się kierować, jeśli chodzi o router gamingowy? Potrzeby graczy sieciowych są dość specyficzne – zależy im na jak największej szybkości łącza internetowego oraz dużym zasięgu. Aby móc bez przeszkód uczestniczyć w rozgrywkach online, istotna jest także funkcja nadawania priorytetu dla gier oraz wysoka przepustowość LAN. Nowe routery gamingowe są często trzyzakresowe, oferują one jedno pasmo 2,4 GHz i dwa pasma 5 GHz. Dodatkowo mogą one obsługiwać najnowszy standard Wi-Fi, czyli Wi-Fi 6. Oczywiście taki sprzęt kosztuje niemało, jednak profesjonalni gracze z pewnością liczą się z wieloma dużymi wydatkami.

W sklepie Techwish znajdziesz routery i urządzenia sieciowe przeznaczone do użytku domowego i biurowego. Wyposażysz się u nas także w router gamingowy, który zapewni Ci najwyższą jakość podczas zmagań online. Zależy Ci na sprzęcie elektronicznym, który zapewni wysoką przepustowość LAN oraz najwyższą prędkość transferu? Sprawdź naszą ofertę i wybierz najlepszy router dla siebie. Gwarantujemy atrakcyjne ceny, błyskawiczną realizację zamówień oraz profesjonalną obsługę w punktach stacjonarnych.