Kuwety samoczyszczące

Filtry

Cena

Cena

  • 1 599,00 zł - 2 699,00 zł

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Standard łączności

Standard łączności

Wyświetlacz

Wyświetlacz

Inteligentna kuweta PetKit Pura Max Smart Cat Litter Box

Cena 2 699,00 zł
Dostawa

Dostawa: 24h

Dostępność

Inteligentna kuweta PetKit Pura X Smart Cat Litter Box

Cena 2 399,00 zł
Dostawa

Dostawa: 24h

Dostępność

Inteligentna kuweta Catlink Scooper Young Version

Cena od 1 599,00 zł
Dostawa

Dostawa: 24h

Dostępność

  • dostępny outlet

Inteligentna kuweta Catlink Scooper Pro Luxury Version (WiFi)

Cena 2 399,00 zł
Dostawa

Dostawa: 24h

Dostępność

  • Towar obecnie niedostępny

Inteligentna kuweta Catlink Scooper Pro Standard Version (WiFi)

Cena 2 399,00 zł
Dostawa

Dostawa: 24h

Dostępność

  • Towar obecnie niedostępny

Kuweta dla kota - samoczyszcząca

Inteligentne urządzenie, które wykona za nas całą brudną robotę? Kuweta, która dzięki czujnikom termicznym wykrywa korzystanie z niej czworonoga? Sprzęt, który po załatwieniu przez kota swoich spraw, automatycznie uruchomi proces czyszczenia? Maszyna, która pozwoli zachować absolutną czystość i higienę oraz uchroni nas od rozprzestrzeniania się przykrego zapachu i wysypującego się żwirku? Dokładnie tak działają kuwety samoczyszczące dla kota. Ich głównym elementem jest bęben, czyli właściwa kuweta, w której nasz pupil załatwia swoje potrzeby. Znajdująca się w środku kratka rozdziela zanieczyszczenia od czystego żwiru i przerzuca je do specjalnej kieszeni znajdującej się na dole kuwety. Dodatkowo, ta wyposażona jest w specjalne filtry, które neutralizują przykre zapachy. Dzięki zintegrowaniu ze smartfonem, najważniejsze informacje dotyczące chociażby przebywania kota w kuwecie, niewystarczającej ilości żwirku czy potrzeby opróżnienia śmietnika, dostaniemy na telefon. Właścicielowi pozostaje jedynie wymiana brudnego worka i cieszenie się beztroskimi chwilami ze swoim pupilem. Sprawdź również inne akcesoria dla zwierząt, w tym poidełka dla zwierząt czy też podajniki karmy.

Inteligentna kuweta

Automatyczne kuwety dla kota to inteligentne urządzenia, które pozwolą na zachowanie pełnej czystości i maksymalnej higieny, a przy tym wybawią nas z konieczności codziennego czyszczenia, z jakim mamy do czynienia w przypadku tradycyjnej kuwety. Zautomatyzowana wersja składa się z obracającego się bębna, w którym znajduje się specjalna kratka służąca do oddzielania zanieczyszczeń. Kocie odpady wpadają wówczas do specjalnej szuflady znajdującej się na dole kuwety. Te mogą posiadać różne tryby pracy - automatyczne czyszczenie, które uruchamia się po załatwieniu swoich spraw przez pupila lub czyszczenie manualne, które możemy rozpocząć i zatrzymać w dowolnym momencie. Kuweta wyposażona jest także w specjalny czujnik wagi, który monitoruje i wykrywa aktywność kota. Dzięki temu możemy mieć pewność, że czyszczenie nie rozpocznie się podczas załatwiania kocich spraw, a w przypadku, gdy nasz pupil wejdzie do kuwety w trakcie czyszczenia, proces zostanie natychmiast zatrzymany.

Jak działa kuweta samoczyszcząca?

Kuweta samoczyszcząca wykrywa korzystanie z niej czworonoga za pomocą czujników wagi lub czujników termicznych. Rozpoczyna automatyczne oczyszczanie po wyjściu kota z urządzenia. Za pomocą specjalnego sita przesiewa żwirek oddzielając od niego zanieczyszczenia. Nieczystości pozostawione przez zwierzę spadają do specjalnej szuflady wyłożonej woreczkiem jednorazowym. Całość wyposażona jest w dodatkowe filtry pochłaniające zapachy, a proces czyszczenia trwa około 2 minut. 

Jaki żwirek używać w kuwecie samoczyszczącej? 

Do kuwety samoczyszczącej najlepiej sprawdzą się drobne żwirki, które łatwiej przeczesują się z zanieczyszczeń. Do najpopularniejszych i najczęściej zalecanych należą żwirki bentonitowe, które genialnie absorbują i pochłaniają mocz oraz nieprzyjemny zapach. Mają one strukturę zbliżoną do piasku lub żwirku występującego w naturze, co dodatkowo zwiększa koci komfort korzystania z kuwety.

Gdzie postawić kuwetę samoczyszczącą? 

Kuwety samoczyszczące dostępne w ofercie Techwish wyróżnia nowoczesny i prosty design, dzięki czemu idealnie wpasują się one w aranżację każdego wnętrza. Według zaleceń producenta, kuweta powinna stać na podłodze, minimum 5 cm od ściany. Pamiętajmy, że najbardziej komfortowym miejscem dla kota będzie kącik łazienki lub cichy zakątek w pokoju.