Kocie osobowości potrzebują indywidualnego traktowania pod każdym względem 一 karmienia, głaskania, a także pielęgnacji. Jeśli macie do czynienia ze zwierzakiem, który łaskawie zezwala na czesanie sierści, to już wygraliście los na loterii! Dzisiaj piszemy o tym, jak czesać kota, czym to robić i jak zacząć naukę, jeśli pojawiają się przeszkody. Zapraszamy do lektury!
Czesanie kota to jedno z zadań pielęgnacyjnych, których nie powinniśmy zaniedbywać. Mimo tego, że nasze mruczki znane są ze skrupulatnego dbania o swoją higienę osobistą 一 myją się za pomocą szorstkiego jak papier ścierny języka 一 to ich zaangażowane działanie może jednak nie wystarczyć.
Koty, podobnie jak psy, gubią sierść sezonowo, ale nie są w stanie samodzielnie usunąć nadmiaru starych włosów. Podczas codziennego wylizywania łap czy brzucha, kot zbiera językiem martwe włosy i niestety, ale w większości je połyka. Właśnie stąd pojawiają się w jego układzie pokarmowym kulki z sierści, które mogą doprowadzić do tworzenia się kulek z włosów w jelicie grubym, co może mieć bardzo przykre konsekwencje zdrowotne.
Dlatego pytanie o to, jak często czesać kota jest tak ważne. Każdy koci rodzic musi samodzielnie ocenić gęstość i długość kociej sierści, ponieważ na tej podstawie możemy oznaczyć częstotliwość szczotkowania. Koty krótkowłose można czesać raz, dwa razy w tygodniu, a koty długowłose mogą wymagać czesania nawet co drugi dzień.
Najważniejsza jest regularność, przyzwyczajenie mruczka do zabiegów pielęgnacyjnych i korzystanie z odpowiednich akcesoriów dla zwierząt.
W teamie techwish.pl mamy fajnych ludzi animal friendly i wiemy, że wśród naszych Klientów jest po równo #teamKot i #teamPies, dlatego już zawczasu przygotowaliśmy pomocny wpis o tym, jak czesać psa. Nie ma za co.
Wracając jednak do mruczących królowych i królów oraz zagadnienia: jak wyczesać kota, aby obie strony były szczęśliwe, podpowiadamy: wszystko należy robić bardzo delikatnie, rozsądnie i systematycznie.
Czesanie kota najlepiej rozpocząć wtedy, gdy kocię jest małe, wtedy o wiele łatwiej przyzwyczaić je do tej czynności. Jeśli jednak dorosły kot nie miał nigdy wcześniej do czynienia ze szczotką, to zacznij od oswajania go z przedmiotem i nagradzaj spokojne zachowanie. Następnie dotykaj futerko szczotką z ząbkami i również nagradzaj pożądane zachowanie. Z czasem próbuj delikatnie czesać kawałek grzbietu, karku, brzuszka i również nagradzaj mruczka. Wszystko rób pomalutku, aż kot przyzwyczai się do tej czynności.
Jak wyczesać kota, aby nie zrobić mu krzywdy? Kierunek ruchu szczotki zawsze z włosem, delikatny nacisk, zero szarpania, zero pośpiechu, a do tego głaskanie i zagadywanie o najpiękniejszych kocich oczach. U nas działa.
Pytanie o to, czym czesać kota jest tutaj bardzo ważne, ponieważ nieodpowiednie narzędzie może sprawić mruczkowi ból lub po prostu sprawić, że obrazi się na nas do końca życia (czyli na 5 minut, ale zawsze to długie 5 minut pogardy).
W asortymencie naszego sklepu internetowego techwish.pl mamy sprawdzone i funkcjonalne narzędzia do czesania, np. szczotkę do sierści zwierząt PetKit Pet Grooming Brush 2 lub szczotkę do sierści zwierząt PetKit Pet Grooming Brush.
Oba modele wyposażone są w bardzo poręczne uchwyty, a ząbki w szczotkach są w miarę giętkie i zakończone miękkimi kuleczkami. Jednym kliknięciem oczyścisz szczotkę ze starej sierści i możesz od razu kontynuować relaksujący masaż kociego jestestwa.
Kategoria: Poradniki