Powerbanki zawojowały rynkiem, a ich znaczenie nie maleje. Możliwość doładowania swojej elektroniki niekiedy może być opcją wygodną, a czasami wręcz ratującą życie. Ale dlaczego to właśnie Jackery Explorer 100 Plus jest jedynym powerbankiem, który tak naprawdę potrzebujesz? Już tłumaczymy!
Początkowo powerbanki służyły głównie do ładowania smartfonów. Oferowały niewielką moc i pojemność, ale były wystarczające, aby uzupełnić energię w takim sprzęcie. Warto też jednak tutaj zaznaczyć, że te kilka lat temu smartfony nie oferowały wysokiej prędkości ładowania.
Znaczenie takich sprzętów zaczęło jednak rosnąć, a ich możliwości jedynie powiększały się – wzrosła moc, pojemność oraz liczba urządzeń, które możemy ładować. Do listy drobnej elektroniki w postaci słuchawek, zegarków czy smartfonów doszły chociażby laptopy czy konsole przenośne. Dzięki standardom ładowania oraz złączu USB-C możemy podładować niemalże każdy mobilny, powszechnie wykorzystywany sprzęt.
Dla osoby chcącej ładować urządzenia różnego rodzaju, będąc daleko od gniazdka elektrycznego, z pewnością przyda się dzisiaj omawiana stacja ładowania Jackery 100 Plus. Dlaczego? Już mówimy.
A wyjaśnienia najlepiej rozpocząć od specyfikacji, bowiem ta zdradza wiele zalet.
Pierwsze, co wyróżnia powerbank Jackery to typ zastosowanego ogniwa. Otóż nie jest to typowa bateria LiIon lub LiPo, a LiFePO4, czyli litowo-żelazowo-fosforanowa. Takie ogniwa LFP są dostosowane do pracy pod obciążeniem. Dzięki temu urządzenie jest w stanie wytrzymać 2000 cykli ładowania, zachowując co najmniej 80% początkowej pojemności. Dodatkowo sprzęt posiada udoskonalony system zarządzania baterią (BMS), zapewniający bezpieczne działanie.
Co bardzo ważne, Stacja Explorer 100 Plus spełnia normę UN 38.3 dotyczącą transportu baterii litowych, co pozwala na zabranie jej na pokład samolotu bez konieczności uzyskiwania zgody linii lotniczych (dotyczy baterii o pojemności poniżej 100 Wh). Warto jednak pamiętać, że zasady mogą się różnić w zależności od kraju i przewoźnika.
Nie mogę nie wspomnieć o wysokiej mocy ładowania. Dzięki obsłudze do 100 W na jednym porcie, możemy szybko ładować nie tylko smartfony, ale też właśnie laptopy czy ostatnio popularne konsole przenośne, na przykład Steam Decka. Właśnie często do tego wykorzystywałem powerbank Jackery, do ładowania konsoli poza domem, na przykład w parku, czy w domu, będąc w miejscach daleko od gniazdek.
Biorąc pod uwagę ogromną pojemność tej stacji zasilania, kompaktowe wymiary i potężną moc, to Jackery Explorer 100 Plus staje się świetnym rozwiązaniem jako źródło awaryjnego zasilania w wielu miejscach i sytuacjach. Duża moc to opcja zasilenia nawet laptopa, więc stacja Jackery odnajdzie się podczas przerw w dostawie prądu, w szkole, na uczelni czy w parku/lesie.
Jackery 100 Plus szybko znalazł u mnie zastosowanie i to już w domu. Zacznijmy od laptopa – otóż laptop to sprzęt jak najbardziej mobilny, ale jak go obciążymy mocnym workloadem, na przykład budowaniem obrazów Docker, kompilowaniem czy pracą na wielu ciężkich aplikacjach możemy wydrenować baterię naprawdę szybko. Ciężko poświęcić tym czynnościom dłuższy czas, na przykład wygodnie leżąc na łóżku czy siedząc fotelu, jeśli gniazdko jest daleko. No i właśnie tutaj zastosowanie znalazła stacja Jackery, ponieważ oferując potężną moc do 128 watów pozwalała mi przedłużyć czas pracy.
Stacja Jackery 100 Plus ma niewielkie wymiary, dzięki czemu mieści się w plecaku, torbie, ale też w schowku samochodowym. Tak, samochód to kolejne miejsce, gdzie stacja się naprawdę przyda – tutaj również podładujemy laptopa czy telefon, ale mi przydało się podładowanie przenośnej konsoli PC. Siedząc dłuższy czas w aucie, na przykład oczekując na kogoś, mogłem wygodnie zabić czas i nie musiałem martwić się, czy konsola jest naładowana. Taki sprzęt wygodnie ładuje się za pomocą stacji Jackery, co jest zasługą wspomnianej, wysokiej mocy, ale też wsparcia dla Power Delivery i USB-C.
Warto też wspomnieć o ekranie. Ten wyświetlacz wskaże nam nie tylko poziom naładowania samej stacji zasilania, ale też moc pobieraną przez ładowany sprzęt oraz estymację rozładowania pod aktualnym obciążeniem. Opcja zbadania mocy ładowania pozwala też sprawdzić, czy ładowane urządzenie obsługuje szybkie ładowanie – bardzo miły dodatek. Ekran pokazuje też moc ładowania samej stacji.
Nie można też zapomnieć o opcji ładowania z użyciem panelu solarnego. Będąc w warunkach polowych możemy uzupełnić energię w stacji Jackery – wystarczy do tego panel solarny SolarSaga wraz z przejściówką na port USB-C. Ładowanie z użyciem panelu SolarSaga 100W może zakończyć się nawet w 2 godziny! Ja natomiast użyłem nieco mniejszego panelu SolarSaga 40W, który również sprawdzał się dobrze, ale oczywiście czas ładowania wydłużył się i w moich warunkach trwało to ponad 5 godzin.
Jackery Explorer 100 Plus to jedna z najmniejszych stacji zasilania serii Explorer. Nie można jej jednak odmówić wielu zalet – ten kompaktowy sprzęt zapewni nam dostęp do energii elektrycznej w wielu sytuacjach i pozwoli zasilić laptopa, smartfony, tablety czy konsole PC. Urządzenie takiej klasy przyda się w wielu sytuacjach, zarówno awaryjnych, jak i czysto wygodnych. Jackery Explorer 100 Plus to również znacznie bardziej zaawansowana technologia wykonania, która zapewnia dłuższą żywotność, a także wsparcie dla norm lotniczych, dzięki którym powerbank zabierzemy w podróż!
Kup Jackery Explorer 100 Plus w sklepie TECHWISH!
Kategoria: Inspiracje technologiczne