Sezon grzewczy rozpoczęty, a zatem powietrze w naszych domach wysycha szybciej, co może prowadzić do dyskomfortu z oddychaniem, drapaniem w gardle lub kaszlem. Dlaczego warto korzystać z nawilżaczy powietrza i jaką wodę do nich wybierać, aby zoptymalizować ich działanie 一 o tym wszystkim przeczytasz w dzisiejszym wpisie!
Nawilżanie i oczyszczanie powietrza w sezonie jesiennym i zimowym jest bardzo ważne, gdyż to, czym oddychamy, przekłada się bezpośrednio na stan naszego zdrowia. Ból głowy, problemy z koncentracją, niedostateczna jakość snu 一 to wszystko mogą być skutki zbyt suchego i zanieczyszczonego powietrza, którym oddychamy na co dzień.
Aby temu zapobiec, wystarczy regularnie oczyszczać i nawilżać powietrze w miejscu, w którym przebywamy. Nawilżacze powietrza występują w różnych rodzajach:
Każdy z nich ma jedno główne zadanie 一 optymalnie nawilżyć powietrze w pomieszczeniu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak działa nawilżacz powietrza, to zapraszamy do lektury naszych wcześniejszych wpisów.
Na stronie techwish.pl znajdziesz wiele modeli, które mają różne moce, pojemności zbiorników na wodę oraz są wyposażone w odmienne funkcje dodatkowe.
Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza działa, wykorzystując fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości. W skomplikowanym procesie fizycznym, który zachodzi w zgrabnej obudowie urządzenia, rozbijane są cząsteczki wody, a ich przekształcone drobinki są wyrzucane z powrotem w postaci mikroskopijnej mgiełki.
Jaką wodę wybrać do ultradźwiękowego nawilżacza powietrza, aby nie zepsuć urządzenia i dobrze wpłynąć na zdrowie domowników?
Z racji tego, że w procesie rozbijania cząsteczek wody dochodzi także do rozbijania wszystkich substancji, które w niej się znajdują, np. minerały, bakterie, chemikalia, należy zastosować odpowiedni rodzaj wody. W tym przypadku korzystamy z wody destylowanej, demineralizowanej lub poddanej odwróconej osmozie. Woda destylowana jest pozbawiona wszystkich zanieczyszczeń oraz minerałów i najlepiej nadaje się do oczyszczaczy ultradźwiękowych.
Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza Xiaomi Smart Humidifier 2 jest również wyposażony w wewnętrzne światło UV-C, które pełni rolę sterylizatora i eliminuje do 99,9% wirusów i bakterii z wody.
Ewaporacyjny nawilżacz powietrza działa na zasadzie odparowywania wody. Oczywiście cały proces nawilżania powietrza odbywa się poza zasięgiem wzroku, ponieważ zachodzi wewnątrz obudowy.
Zasysane z otoczenia powietrze jest wstępnie oczyszczane, filtrowane i oddawane z powrotem w postaci zimnej pary wodnej. Dzięki temu, że para wodna jest chłodna, urządzenie jest bezpieczne w domu, w którym przebywają dzieci, psy lub koty.
Jaka woda będzie odpowiednia do nawilżacza ewaporacyjnego? Otóż w tym przypadku możemy śmiało korzystać z wody kranowej, ponieważ nawilżacze ewaporacyjne wyposażone są zazwyczaj w bardzo dobre filtry i wkłady antybakteryjne.
Sporo powiedzieliśmy już o najważniejszych funkcjonalnościach urządzeń, ale nie powiedzieliśmy jeszcze nic o designie. Dla fanek i fanów oryginalnych i funkcjonalnych gadżetów do mieszkań mamy nawilżacz powietrza SOTHING Deer Humidifier & Light o wyglądzie… renifera oraz nawilżacz powietrza SOTHING Dual Nozzle Humidifier z uroczymi kaktusami do podlewania!
Kategoria: Poradniki